RONG KUANG ELECTRIC., LTD. е една од водечките производителот, снабдувачот и извозник на NEMA Plug, со една фабрика во Taiwan. Ние ги доставуваме и извоз постојано висока класа производи и постојано подобрување на производните процеси и работата на животната средина преку вкупно вклучување на вработените и строго придржување кон фер бизнис етика. Имаме стекнато неколку патенти во оваа област. Нашата искреност и напорна работа ни помогна да одговара на нашиот квалитет со меѓународните стандарди. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, Ве молиме слободно да контакт.

NEMA Plug

RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA Plug производител и снабдувач NEMA Plug фабрика веледрогерија дистрибутер во Taiwan - над 24,232 NEMA Plug купувачи од целиот свет на nema-plug.com
2-3-J-726
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA Plug производител и снабдувач NEMA Plug фабрика веледрогерија дистрибутер во Taiwan - над 24,232 NEMA Plug купувачи од целиот свет на nema-plug.com
2-4.J-816
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA Plug производител и снабдувач NEMA Plug фабрика веледрогерија дистрибутер во Taiwan - над 24,232 NEMA Plug купувачи од целиот свет на nema-plug.com
3-6-WJ-8430
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA Plug производител и снабдувач NEMA Plug фабрика веледрогерија дистрибутер во Taiwan - над 24,232 NEMA Plug купувачи од целиот свет на nema-plug.com
3-7-WJ-8531
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Нашата политика е да се постигне на клиентите задоволство и со обезбедување ги со високо ниво

NEMA Plug

и услуги кои ги исполнуваат или надминуваат нивните очекувања. Тоа е нашата сила за производство на производи за да одговараат на точната барање на нашите клиенти кои се движат од мали индустрии за производство единици.
Со цел да се задоволат различните потреби на нашите клиенти, ние сме вклучени во понудата на широк спектар на NEMA Plug , NEMA заклучувачки приклучок, NEMA конектори, NEMA конектори за заклучување, NEMA рецептор, NEMA влез и излез, електрични приклучоци, ножеви и други NEMA стандардни производи и сл. Нашиот опсег е погоден за различни индустриски апликации. Поради нивните прецизни димензии, подолг живот и сигурност, овие презентирани производи се високо познати на пазарот. За да додадете, нивната достапност во различни одредби ни прими огромна благодарност во нацијата и во странство.

Добивме UL сертификација во САД, сертификат за CSA во Канада и PSE сертификација во Јапонија. Нашите богати искуства во производството и снабдувањето NEMA Plug , Конектори, Sockets, и ножеви Склопки ни даде увид во различни барања на клиентите од целиот свет. Искрено се надеваме да се воспостави долгогодишен и пријателски деловни односи со вас. Се гарантира добар квалитет, прифатлива цена и услугата со 5 ѕвезди.