NEMA 15P

RONG KUANG ELECTRIC., LTD. е производител на NEMA 15P. Поради нашите големи излез капацитет и силна калапи способност за прилагодување на производството, нашата компанија има извезуваат нашите производи на многу меѓународни пазари. Нашите производи се сертифицирани во согласност со барањата на клиентите.
Како резултат на нашите високо квалитетни

NEMA 15P

и извонредни услуги на клиентите, имаме стекнато глобалната продажба мрежа, сите наши производи се во согласност со меѓународните стандарди за квалитет и се многу ценети во различни пазари низ целиот свет.
  • NEMA 15P - 1-3.J-710
NEMA 15P
модел - 1-3.J-710
Директно сечило,NEMA 5-15 Машки приклучок,Индустриски одделение

Рејтинг:2 Пол,3 жица заземјување 15A 125V AC
Конфигурација:NEMA 5-15P
Боја:Црно и бело,сите црни се достапни
Димензии:
Висина 70мм
Дијаметар 37.75мм
Тежина 52гр
Материјал:Најлон,Поликарбонат,Месинг
Запаливост:UL 94 V-2 или подобро
Работна температура: -35°C~65°C без Влијание
Кабел опсег:18~10AWG
Стандарден:UL 498,WD-6
Сертификат:UL,cUL,RoHS

Карактеристики на производот:
НЕМА 5-15 приклучок е најчестиот електричен приклучок во Северна Америка.Овој приклучок е два пол,три жица заземјување и отценети 15А,125V и макс 1875W.J-710 може да се користи нашироко во индустриски,комерцијални,апликација за домаќинство.

Апликација:Продолжни жици;Нов или замена на апаратот,светилки и светилки.
UL број:E237606
Земја на потекло:Тајван
Главен пазар:U.S.A,Канада,Мексико
Плаќање:Т/Т

Имаме повеќе од 25 години искуство во производство на жици.Ние обезбедуваме добра услуга и добар квалитет на производот.

Водечко време:20~35 дена
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
1-3.J-710
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA 15P производителот и NEMA 15P снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
1-1. J-501
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA 15P производителот и NEMA 15P снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
1-2.J-502
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA 15P производителот и NEMA 15P снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
1-4.J-710H
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA 15P производителот и NEMA 15P снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
1-5. J-710L
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA 15P производителот и NEMA 15P снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
1-6.J-712
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA 15P производителот и NEMA 15P снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
1-7-J-712L
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA 15P производителот и NEMA 15P снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
1-8-J-810
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings