NEMA 5 15 Конектор

RONG KUANG ELECTRIC., LTD. производител специјализиран во истражувањето, maining се вклучат во производство NEMA 5 15 Конектор in Taiwan, Развој и производство на Moulds. Сите наши производи се во согласност со меѓународните стандарди за квалитет и се многу ценети во различни пазари низ целиот свет.
Ние производство и извоз на

NEMA 5 15 Конектор

. Ние имаме тим од врвни технолошки организации и висока ефикасност за да се обезбеди навремена испорака на квалитетни производи. За сите заинтересирани страни, pls љубезно контактирајте не за понатамошни детали.
  • NEMA 5 15 Конектор - 1-6.J-712
NEMA 5 15 Конектор
модел - 1-6.J-712
Заземјување,Директно сечило,женски приклучок,NEMA 5-15C,Конектор за директно поврзување,Индустриски одделение

Рејтинг:2 Пол,3 жица заземјување 15A 125V AC
Конфигурација на NEMA:5-15C
Боја:Црно и бело,сите црни
Димензии:
Висина 69.4мм
Дијаметар 37.75мм
Тежина 60гр
Материјал:Најлон,Поликарбонат,Месинг
Запаливост:UL 94 V-2 или подобро
Работна температура:Максимален континуиран 65°C и минимум-35°C без Влијание
Кабел опсег:18~10AWG
Стандарден:UL 498,WD-6
Сертификат:UL,cUL,RoHS
Карактеристики на производот:
Прицврстени приклучоци за заземјување за лесни заштитени жици.Јасно означени рејтинг,Листата за конфигурација и одобрување на NEMA на лицето на приклучокот.Индустриско термопластично куќиште со одлична хемиска отпорност.

Апликација:Дистрибуција на енергија,систем за осветлување
UL оглас:E237606
Земја на потекло:Тајван
Главен пазар:U.S.A,Канада,Мексико
Плаќање:Т/Т
Супериорен квалитет,кратко време на водењето,разумна цена.
Водечко време:20~35 дена

RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
1-6.J-712
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA 5 15 Конектор производителот и NEMA 5 15 Конектор снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
1-1. J-501
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA 5 15 Конектор производителот и NEMA 5 15 Конектор снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
1-2.J-502
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA 5 15 Конектор производителот и NEMA 5 15 Конектор снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
1-3.J-710
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA 5 15 Конектор производителот и NEMA 5 15 Конектор снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
1-4.J-710H
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA 5 15 Конектор производителот и NEMA 5 15 Конектор снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
1-5. J-710L
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA 5 15 Конектор производителот и NEMA 5 15 Конектор снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
1-7-J-712L
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA 5 15 Конектор производителот и NEMA 5 15 Конектор снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
1-8-J-810
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings