NEMA 5 15 Прирабница со прирабница

Ние нудиме редовната NEMA 5 15 Прирабница со прирабница кои се достапни во различни големини и може да се перат со леснотија. Ние производство на овие производи, со користење врховен и најдобрите квалитетни материјали врз основа на најнова технологија во согласност со стандардите и нормите на квалитет. Овие производи клиенти може да се искористат од нас по пристапни цени.
Клиенти и дистрибутери од целиот свет се добредојдени да преговара со нас за

NEMA 5 15 Прирабница со прирабница

. Ајде да се приклучат на рацете и се стремиме кон просперитет.
  • NEMA 5 15 Прирабница со прирабница - 1-1. J-501
NEMA 5 15 Прирабница со прирабница
модел - 1-1. J-501
Директно сечило,Прирабничен влез,NEMA 5-15,Директно втиснување на сечилото,Индустриски одделение

Рејтинг:2 Пол,3 жица заземјување 15A 125V AC
Конфигурација на NEMA:5-15
Боја:Најлон природен бел,сите црни,сива достапна
Димензии:
Висина 52мм
Дијаметар 65mm
Тежина 55g
Материјал:Најлон,Поликарбонат,Месинг
Запаливост:UL 94 V-2 или подобро
Работна температура:Максимален континуиран 65°C и минимум-35°C без Влијание
Кабел опсег:0.0403~0.1019 инчи
Стандарден:UL 498,WD-6
Сертификат:UL,cUL,RoHS

Карактеристики на производот:
15 Amp 125 волти AC 2-Пол 3-Жичен прирабнички прилив
Супер тешки најлон тело се спротивставува на штетите од УВ,Тешко влијание,Хемикалии
Јасно блокирање на жици&Боја Кодирани Позитивни Крим Заклучи Жица Стеги
Лесно поврзување и инсталација
Времето Доверба&Назад насловот е достапен

Апликација:Овој влез е одличен за употреба во станбени објекти,трансфер прекинувач,кабини,и генератори.

UL број на датотеката:E237606
Земја на потекло:Тајван
Главен пазар:U.S.A,Канада,Мексико
Плаќање:Т/Т
Супериорен квалитет,кратко време на водењето,разумна цена.
Водечко време:20~35 дена

RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
1-1. J-501
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA 5 15 Прирабница со прирабница производителот и NEMA 5 15 Прирабница со прирабница снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
1-2.J-502
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA 5 15 Прирабница со прирабница производителот и NEMA 5 15 Прирабница со прирабница снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
1-3.J-710
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA 5 15 Прирабница со прирабница производителот и NEMA 5 15 Прирабница со прирабница снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
1-4.J-710H
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA 5 15 Прирабница со прирабница производителот и NEMA 5 15 Прирабница со прирабница снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
1-5. J-710L
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA 5 15 Прирабница со прирабница производителот и NEMA 5 15 Прирабница со прирабница снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
1-6.J-712
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA 5 15 Прирабница со прирабница производителот и NEMA 5 15 Прирабница со прирабница снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
1-7-J-712L
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA 5 15 Прирабница со прирабница производителот и NEMA 5 15 Прирабница со прирабница снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
1-8-J-810
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings