NEMA 5 15 Прилив

RONG KUANG ELECTRIC., LTD. е еден од познати имиња кои се вклучени во Taiwan производителот, снабдувачот и извозник на широк спектар на NEMA 5 15 Прилив. Ние обезбеди овие производи со различни градации во големина и спецификации индивидуализира според потреби и потреби на клиентите. Ние обезбеди овие производи со различни градации во големина и спецификации индивидуализира според потреби и потреби на клиентите. Нашите клиенти може да се искористат од нас овие производи со висок квалитет по пристапни цени.
Ние нудиме на нашите клиенти

NEMA 5 15 Прилив

производи. Ние цврсто веруваме дека основните вредности се задржи организации стабилна и се фокусираше кон заедничката цел. Нашите основни вредности ни помогна да постигнеме нашата мисија да се донесе мерливи придобивки за нашите клиенти.
  • NEMA 5 15 Прилив - 1-2.J-502
NEMA 5 15 Прилив
модел - 1-2.J-502
Заземјување,Прирабничен излез,NEMA 5-15,Директен излез за сечилото,Индустриски одделение

Рејтинг:2 Пол,3 жица;Заземјување,15A 125V AC
Конфигурација на NEMA:5-15
Боја:Најлон природен бел,сите црни
Димензии:
Висина 53мм
Дијаметар 65mm
Тежина 59g
Материјал:Најлон,Поликарбонат,Месинг
Запаливост:UL 94 V-2 или подобро
Работна температура:Макс.континуирано 65°C,мин. -35°C без Влијание
Кабел опсег:18~10AWG
Стандарден:UL 498,WD-6
Сертификат:UL,cUL,RoHS
Карактеристики на производот:
Куќиште отпорно на хемикалии
Лесна инсталација
Можност за поврзување со приклучок
Сечилото/материјал на контактниот дел е месинг.Прашина-отпорни,Вода-отпорни,Отворен УВ-Оценето

UL оглас:E237606
Земја на потекло:Тајван
Главен пазар:U.S.A,Канада,Мексико
Плаќање:Т/Т
Гаранција за квалитет,кратко време на водењето,разумна цена.
Водечко време:20~35 дена

RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
1-2.J-502
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA 5 15 Прилив производителот и NEMA 5 15 Прилив снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
1-1. J-501
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA 5 15 Прилив производителот и NEMA 5 15 Прилив снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
1-3.J-710
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA 5 15 Прилив производителот и NEMA 5 15 Прилив снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
1-4.J-710H
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA 5 15 Прилив производителот и NEMA 5 15 Прилив снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
1-5. J-710L
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA 5 15 Прилив производителот и NEMA 5 15 Прилив снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
1-6.J-712
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA 5 15 Прилив производителот и NEMA 5 15 Прилив снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
1-7-J-712L
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA 5 15 Прилив производителот и NEMA 5 15 Прилив снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
1-8-J-810
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings