НЕМА 5 15

RONG KUANG ELECTRIC., LTD. е производител и снабдувач за да обезбеди добра услуга за НЕМА 5 15. Задоволни сме со нашата способност да им понуди на најниски цени и одличен квалитет на нашите Бежичен алат во светот пазари. Ние сме посветени да се постигне најдобар барања за сите видови на производи квалитет. Ние сме апсолутно најдобар избор на Вашиот ценет партнер. Освен тоа, ние, исто така, се обидуваме нашите најдобри да обезбеди најдобри услуги за нашите клиенти за заеднички бизнис ефикасност. Ви благодариме многу за Вашата поддршка во нашите производи цело време, и искрено се надевам за можноста за воспоставување понатаму деловни односи со вас.
Нашата цел е да им помогне на клиентите ги остваруваат своите цели. На

НЕМА 5 15

производи доаѓаат во светли комбинации на бои кои ги око фаќање на изглед се направи. Ние сме прави големи напори за да се постигне оваа понудената ситуација и искрено добредојде да ни се придружите!
  • НЕМА 5 15 - 1-4.J-710H
НЕМА 5 15
модел - 1-4.J-710H
Болнички одделение NEMA 5-15 Машки приклучок

Рејтинг:2 Пол,3 жица заземјување 15A 125V AC
Конфигурација:NEMA 5-15P
Боја:Црно и бело,сите црни со болнички индикации
Димензии:
Висина 70мм
Дијаметар 37.75мм
Тежина 52гр

Материјал:Најлон,Поликарбонат,Месинг
Запаливост:UL 94 V-2 или подобро
Работна температура:Максимален континуиран 149°F и минимум-31°F без влијание
Кабел опсег:16~10AWG
Стандарден:UL 498,WD-6
Сертификат:UL,cUL,RoHS

Карактеристики на производот:
Индустриско термопластично куќиште со хемиска отпорност.Прифатете за различни големини на кабли.Брзата завртка за навртување води до ефикасна инсталација.Користете месинг за ножот/контакт делови.Болница одделение и е добро за болничка опрема или употреба

Апликација:Дистрибуција на енергија,болничка опрема
UL оглас:E237606
Земја на потекло:Тајван

Главен пазар:U.S.A,Канада,Мексико
Плаќање:Т/Т
Супериорен квалитет;широк спектар на производи на располагање;разумна цена.

Водечко време:20~35 дена
<бр/
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
1-4.J-710H
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
НЕМА 5 15 производителот и НЕМА 5 15 снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
1-1. J-501
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
НЕМА 5 15 производителот и НЕМА 5 15 снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
1-2.J-502
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
НЕМА 5 15 производителот и НЕМА 5 15 снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
1-3.J-710
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
НЕМА 5 15 производителот и НЕМА 5 15 снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
1-5. J-710L
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
НЕМА 5 15 производителот и НЕМА 5 15 снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
1-6.J-712
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
НЕМА 5 15 производителот и НЕМА 5 15 снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
1-7-J-712L
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
НЕМА 5 15 производителот и НЕМА 5 15 снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
1-8-J-810
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings