NEMA 5 20 Plug

RONG KUANG ELECTRIC., LTD. е една од најголемите производител, снабдувач на NEMA 5 20 Plug in Taiwan. Имаат специјализирани во нашите производи за многу години, нашите врвни пласман на продажбата се должи главно во дел да зборот на устата меѓу нашите бројни задоволни клиенти. Сметаме дека повеќе ние се стремиме да имаат подобар квалитет, толку повеќе ние се добие довербата на странските и домашни клиенти. Во минатото, ние се фокусиравме на домашниот пазар е многу, а денес, ние сме биле постепено извоз во земји во целиот свет и имаат освоено пофалби и доверба за тоа. За ваша подобро разбирање на нашата компанија, ве молиме да обрнете посета на овој веб-сајт за повеќе информации за нашите производи.
Ние би сакале да биде вашиот најголем доверливи

NEMA 5 20 Plug

производители, добавувачи и извозниците. Добредојдовте да ја посетите нашата фабрика, нашите производи се многу заинтересирани, ве молиме контактирајте со нас. Одличен квалитет на производот и вредност од цената на реферирање. Ние со нетрпение очекуваме да добиеме вашето пребарување. pls љубезно контактирајте не за понатамошни детали.
  • NEMA 5 20 Plug - 2-1-J-716
NEMA 5 20 Plug
модел - 2-1-J-716
20 Ампер,125 Волт,Плетен нож,Машки приклучок,Индустриски одделение,Приклучок за приклучок

Рејтинг:2 Пол,3 жица заземјување 20A 125V AC
Конфигурација на NEMA:5-20P
Боја:Црно и бело,сите црни
Димензии:
Висина 70мм
Дијаметар 37.75мм
Тежина 52гр
Материјал:Најлон,Поликарбонат,Месинг
Запаливост:UL 94 V-2 или подобро
Работна температура:Максимален континуиран 65°C и минимум-35°C без Влијание
Кабел опсег:18~10AWG
Стандарден:UL 498,WD-6
Сертификација:UL,cUL,RoHS
Карактеристики на производот:
Куќиште отпорно на хемикалии;променлива жица за различни кабли;Внатрешни компоненти изградени од високо-одделение месинг материјал за физички и електричен интегритет.

Апликација:Дистрибуција на енергија,уреди за поврзување со кабли,Театарска индустрија
UL оглас:E237606
Земја на потекло:Тајван
Главен пазар:U.S.A,Канада,Јужна Америка

Плаќање:Т/Т

Ние нудиме супериорен квалитет на производот и компатибилна цена.Кратко време на водењето

Водечко време:7~14 дена
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
2-1-J-716
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA 5 20 Plug производителот и NEMA 5 20 Plug снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
2-2.J-720
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA 5 20 Plug производителот и NEMA 5 20 Plug снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
2-3-J-726
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA 5 20 Plug производителот и NEMA 5 20 Plug снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
2-4.J-816
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA 5 20 Plug производителот и NEMA 5 20 Plug снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
2-5-J-826
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings