NEMA 5 20P

RONG KUANG ELECTRIC., LTD. е технички NEMA 5 20P производителот, набавувачот и извозник на клиенти во Taiwan. Нашите секојдневни цените се пониски и нашиот производ селекција е многу поголем од трговците на мало или на големо снабдување компании во вашата област. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контактирајте не.
Ние сме pround дека нашата

NEMA 5 20P

се користат во целиот свет во широк спектар на престижни објекти и events.Their домот apprearance е додадете на вашата прекрасна активност. Ве молиме слободно контактирајте со нас за подетални информации.
  • NEMA 5 20P - 2-4.J-816
NEMA 5 20P
модел - 2-4.J-816
Аголен машки приклучок,Плетен нож,Индустриско напојување

Рејтинг:20A 125V AC,2 Пол,3 жица,Заземјување
Конфигурација:NEMA 5-20P
Боја:сите црни;Црно/Бело
Димензии:
Долго 56.5мм
Широк 34мм
Висина 53мм
Тежина 50g
Материјал:Најлон,Поликарбонат,Месинг
Запаливост:UL 94 V-2 или подобро
Работна температура: -35°C~65°C без влијание
Кабел опсег:0.0403~0.1019 инчи
Стандарден:UL 498,WD-6
Сертификат:UL,cUL,RoHS

Карактеристики на производот:
Куќиште отпорно на хемикалии.Оценките и NEMA конфигурациите се јасно видливи на лицето,за брза идентификација додека е во употреба.Лесна монтажна завртка.Телото на приклучокот може да се ротира во 45°чекори.

Апликација:Дистрибуција на енергија,кабелско ожичување
UL оглас:E237606
Земја на потекло:Тајван
Главен пазар:Северна Америка,Јужна Америка
Плаќање:Т/Т
Нашата филозофија на управување е‘Квалитетот прв,Сеопфатна услуга,и разумни цени'да ги задоволи барањата на пазарот и нашите клиенти.

Водечко време:7~14 дена

RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
2-4.J-816
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA 5 20P производителот и NEMA 5 20P снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
2-1-J-716
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA 5 20P производителот и NEMA 5 20P снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
2-2.J-720
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA 5 20P производителот и NEMA 5 20P снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
2-3-J-726
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA 5 20P производителот и NEMA 5 20P снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
2-5-J-826
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings