NEMA L14 30P

RONG KUANG ELECTRIC., LTD. е водечки производител, на снабдувачот и извозник на NEMA L14 30P in Taiwan. Произведени користејќи високо квалитетни суровини нашите производи многу сигурен и издржлив и caters за широк спектар на барање различни купувачи. Дизајни и модели кои ги исполнуваат најновите трендови кои преовладуваат. Нашите производи се исто така познати по своите одличен квалитет, брза услуга и прифатлива цена.
Ние сами многу надарен занаетчија таленти кои се гарантира навремена испорака со врвен квалитет

NEMA L14 30P

. Сите вработени срдечно го поздравува голем број на бизнисмени од странски компании да се создаде брилијантна!
  • NEMA L14 30P - 3-6-WJ-8430
NEMA L14 30P
модел - 3-6-WJ-8430
30 Amp,125/250 волти,3 Пол,4 жица,Заземјување,Уред за заклучување,Машки приклучок,NEMA L14-30P,Заклучувачки приклучок,приклучок за напојување,Повторлив приклучок,Индустриски одделение

Рејтинг:3 Пол,4 Заземјување 30A 125/250V AC
Фаза:една фаза
Конфигурација на NEMA:L14-30P
Боја:Црно и Греј;сите црни;природно бело и црно
Димензии:
Висина 95mm
Дијаметар 49.7мм
Тежина 167g
Материјал:Најлон,Поликарбонат,Месинг
Запаливост:UL 94 V-2 или подобро
Работна температура:Минимум-35°C и максимум 65°C без Влијание
Кабел опсег: .375”до 1.156”
Стандарден:UL 498,WD-6
Сертификат:UL,cUL,RoHS
Карактеристики на производот:
Тешки оптоварувања L14-30P заклучување на приклучок,3-столб,4-жица за заземјување на 125/250V,може да се користи со 14AWG~8AWG кабел до 7,500W на генератор со 30A излез.Изработени од добро-проводен бакарни делови и издржлива пластична конструкција од најлон,ви служи за годините што доаѓаат.Повеќе опции се достапни за опција.

Апликација:Може да го замени истрошениот еден на Генератори/Преносни прекинувачи/Заварувач/RV/Трејлер/Camper.
UL оглас:E237606
Земја на потекло:Тајван
Главен пазар:U.S.A,Канада,Мексико
Плаќање:Т/Т
Водечко време:14~21 ден
<бр/
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
3-6-WJ-8430
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA L14 30P производителот и NEMA L14 30P снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
3-1-J-701
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA L14 30P производителот и NEMA L14 30P снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
3-2-J-705
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA L14 30P производителот и NEMA L14 30P снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
3-3-WJ-8320
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA L14 30P производителот и NEMA L14 30P снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
3-4-WJ-8325
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA L14 30P производителот и NEMA L14 30P снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
3-5-WJ-8330
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA L14 30P производителот и NEMA L14 30P снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
3-7-WJ-8531
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings