NEMA L15 30

Нашите професионалци од RONG KUANG ELECTRIC., LTD. имаат огромна индустрија знаење кое им помага во обезбедување на клиенти со висок квалитет NEMA L15 30 кои се дизајнирани во согласност со меѓународните стандарди за квалитет во Taiwan . Ние извор овие производи само од сигурен и доверлив продавачи. Секој од нашите производи се подложува на строги квалитет тест под надзор на искусен и квалификуван тим од квалитетни контролори.
Политика на компанијата е да се осигура дека вие и вашите клиенти имаат корист од сеопфатна советодавни услуги, иновативни и високо квалитетни

NEMA L15 30

со конкурентна цена и за време на испорака, строго придржување кон роковите и лична посветеност кон секој проект.
  • NEMA L15 30 - 5-2-WJ-9431B
NEMA L15 30
модел - 5-2-WJ-9431B
30 Amp,250 волти,3 Пол,4 жица,Заземјување,Уред за заклучување,Женски конектор,NEMA L15-30C,Индустриски степен заклучување конектор

Рејтинг:3 Пол,4 заземјување 30A 250V AC
Конфигурација на NEMA:L15-30C
Боја:Црно и Греј;сите црни;природно бело и црно
Димензии:
Висина 98mm
Дијаметар 56mm
Тежина 200гр
Материјал:Најлон,Поликарбонат,Месинг
Запаливост:UL 94 V-2 или подобро
Работна температура: -35°C~65°C без Влијание
Кабел опсег: #16 AWG до#8 AWG
Стандарден:UL 498,WD-6
Сертификат:UL,cUL,RoHS
Карактеристики на производот:
Индивидуално обликуваното лице за секоја конфигурација на NEMA држи остатоци од внатрешноста на конекторот.Најлон домување е хемиски отпорни и влијание.Просторната жичана комора обезбедува многу простор за ожичување.
Месечен капацитет за производство:5000 ЕЕЗ.

Достапни се повеќе конфигурации,i.e.NEMA L5-15,NEMA L14-20,NEMA L7-20,NEMA L16-30,итн.

Апликација:Опрема за дистрибуција на енергија,i.e.генератори,Преносни прекинувачи,Опрема за заварување,RV Camper Power влез

UL оглас:E237606
Земја на потекло:Тајван
Главен пазар:U.S.A,Канада,Мексико
Плаќање:Т/Т
Водечко време:20~35 дена
<бр/
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
5-2-WJ-9431B
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA L15 30 производителот и NEMA L15 30 снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
5-1-WJ-9430B
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings