NEMA L5 15P

RONG KUANG ELECTRIC., LTD. е професионална претпријатие, има добро образовани и добро обучени технолошки и менаџерски работи. Имаме многу строго квалитетот на системот и има напредни машина за испитување и напредни проверка опрема. Па ние сме професионални снабдувач снабдување серија на NEMA L5 15P.
Странство, креаторите се гледа во

NEMA L5 15P

. Производители се адаптација изданија на адресата барања во енергијата, складирање, поврзување, приватноста и надворешна заштита.
  • NEMA L5 15P - 3-1-J-701
NEMA L5 15P
модел - 3-1-J-701
15 Ампер,125 Волт,2 Пол,3 жица,Заземјување,Уред за заклучување,Машки приклучок,NEMA L5-15P,rewirable приклучок за струја,Индустриски одделение

Рејтинг:2 Пол,3 жица заземјување 15 A 125VAC
Фаза:една фаза
Конфигурација на NEMA:L5-15P
Боја:Најлон природен бел и црн
Димензии:
Висина 70.9мм
Дијаметар 34.5мм
Тежина 53g
Материјал:Најлон,Поликарбонат,Месинг
Запаливост:UL 94 V-2 или подобро
Работна температура:Максимален континуиран 65°C и минимум-35°C без Влијание
Кабел опсег:0.300”до 0.700”
Стандарден:UL 498,WD-6
Сертификат:UL,cUL,RoHS
Карактеристики на производот:
Куќиште отпорно на хемикалии
прилагодлива жица за различни кабли
Месинг за сечилото/контакт делови
Поликарбонат и најлон за пластичен изолатор
брзо врвца за завртување на олово
Гаранција за квалитет,кратко време на водењето,разумна цена.
Достапни се повеќе конфигурации.
Апликација:Опрема за дистрибуција на енергија,кабелско ожичување,Опрема за осветлување
UL оглас:E237606
Земја на потекло:Тајван
Главен пазар:U.S.A,Канада,Мексико
Плаќање:Т/Т
Водечко време:14~21 ден

RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
3-1-J-701
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA L5 15P производителот и NEMA L5 15P снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
3-2-J-705
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA L5 15P производителот и NEMA L5 15P снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
3-3-WJ-8320
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA L5 15P производителот и NEMA L5 15P снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
3-4-WJ-8325
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA L5 15P производителот и NEMA L5 15P снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
3-5-WJ-8330
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA L5 15P производителот и NEMA L5 15P снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
3-6-WJ-8430
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA L5 15P производителот и NEMA L5 15P снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
3-7-WJ-8531
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings