NEMA L5 30P

RONG KUANG ELECTRIC., LTD. е моден производителот, како и извозник на големо, со нашата сопствена фабрика се наоѓа во Taiwan NEMA L5 30P. Со кои се промовира нашите производи на Северна и Јужна Америка, Европа, Африка, Средниот Исток, Југоисточна Азија. До сега, имаме поголеми СТОКИ вкупно повеќе од 100 стилови, ако имате било какви условот ве молиме контактирајте не на. Очекувам да се изгради трговски односи со вас.
Нашите

NEMA L5 30P

имаат висок квалитет и конкурентна цена, нашата компанија има брза испорака и ефикасна услуга. Откако ќе започнете бизнис со нас, вие никогаш не ќе бидат разочарани со нашата голема услуга и поддршка.
  • NEMA L5 30P - 3-5-WJ-8330
NEMA L5 30P
модел - 3-5-WJ-8330
2P,3W,30 Amp,125 Волт,Заземјување за заклучување на машки приклучок

Рејтинг:2 Пол,3 жица заземјување 30A 125V
Фаза:една фаза
Конфигурација на NEMA:L5-30P
Боја:Црно и Греј;сите црни;природно бело и црно
Димензии:
Висина 86мм
Дијаметар 44.8мм
Тежина 147g
Материјал:Најлон,Поликарбонат,Месинг
Запаливост:UL 94 V-2 или подобро
Работна температура:континуирано од-35°C до 65°C без Влијание
Кабел опсег:14AWG~8AWG
Стандарден:UL 498,WD-6
Сертификат:UL,cUL,RoHS
Карактеристики на производот:
UL Listed,Добро-спроводливите бакарни делови и конструкцијата на најлонски базени се солидни и издржливи за сигурна употреба.Индивидуално длабоко-превртена жива бунарски бунари,води секоја жица во цилиндрични комори и жлебни прстиња со ждрепка за жица без жици.

Апликација:Користи за генератори,Преносни прекинувачи,Опрема за заварување,RV,Трејлер&Camper
UL број на оглас:E237606
Земја на потекло:Тајван
Главен пазар:U.S.A,Канада,Мексико
Плаќање:Т/Т
Водечко време:14~21 ден

RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
3-5-WJ-8330
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA L5 30P производителот и NEMA L5 30P снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
3-1-J-701
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA L5 30P производителот и NEMA L5 30P снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
3-2-J-705
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA L5 30P производителот и NEMA L5 30P снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
3-3-WJ-8320
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA L5 30P производителот и NEMA L5 30P снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
3-4-WJ-8325
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA L5 30P производителот и NEMA L5 30P снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
3-6-WJ-8430
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA L5 30P производителот и NEMA L5 30P снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
3-7-WJ-8531
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings