NEMA L6 15P

Нашите производи се популарни во производството, снабдувањето и извоз на сите сфери на животот во Taiwan. Благодарение на моќната дистрибутивната мрежа и вешти работодавците, нашите NEMA L6 15P производи имаат најдобар квалитет и најконкурентна цена. Ве молиме слободно да контактирајте не.
Лепење на нашиот бизнис принцип на "искреност, квалитет, иновација и клиент приоритет, и почитување нашата развојна стратегија - извршуваат совршеност во корпоративниот развој, производство, услуги и бренд единица", ние обезбеди клиенти најдобри

NEMA L6 15P

од сите делови на светот.
  • NEMA L6 15P - 3-2-J-705
NEMA L6 15P
модел - 3-2-J-705
15 Ампер,250 волти,2 Пол,3 жица,Заземјување,Уред за заклучување,Машки приклучок,NEMA L6-15P,Заклучувачки приклучок,приклучок за напојување,приклучен приклучок,Индустриски одделение

Рејтинг:2 Пол,3 жица заземјување 15 A 250VAC
Фаза:една фаза
Конфигурација на NEMA:L6-15P
Боја:Најлон природен бел и црн
Димензии:
Висина 70.9мм
Дијаметар 34.5мм
Тежина 53g
Материјал:Најлон,Поликарбонат,Месинг
Запаливост:UL 94 V-2 или подобро
Работна температура:Макс.65°C;мин. -35°C без Влијание
Кабел опсег:0.300”до 0.700”
Стандарден:UL 498,WD-6
Сертификат:UL,cUL,RoHS
Карактеристики на производот:
Црно&Белата линија на приклучоци за заклучување со индустриска класа нуди супериорни перформанси,долго-траен сигурност и карактеристики.За физички и електричен интегритет,внатрешните компоненти се изградени од високо ниво-одделение месинг материјал.Користете индустриски одделение Најлон и поликарбонат за да имате добра запаливост и добра изолациона карактеристика.

Имаме добар клиент сервис,разумна цена и широк спектар на производи.

Апликација:Опрема за дистрибуција на енергија,кабелско ожичување,Опрема за осветлување
UL оглас:E237606
Земја на потекло:Тајван
Главен пазар:Северна Америка,Мексико
Плаќање:Т/Т
Водечко време:14~21 ден

RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
3-2-J-705
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA L6 15P производителот и NEMA L6 15P снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
3-1-J-701
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA L6 15P производителот и NEMA L6 15P снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
3-3-WJ-8320
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA L6 15P производителот и NEMA L6 15P снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
3-4-WJ-8325
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA L6 15P производителот и NEMA L6 15P снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
3-5-WJ-8330
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA L6 15P производителот и NEMA L6 15P снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
3-6-WJ-8430
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
RONG KUANG ELECTRIC., LTD.
NEMA L6 15P производителот и NEMA L6 15P снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во nema-plug.com
3-7-WJ-8531
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings